W sąsiedztwie gór i zabytków

„Uzdrowisko Szczawno- Jedlina” S.A. to jedno z najstarszych uzdrowisk na Dolnym Śląsku. Tu odetchniesz świeżym powietrzem, skorzystasz z dobroczynnych właściwości wód mineralnych i poprawisz kondycję. Wielowiekowe tradycje lecznictwa uzdrowiskowego łączymy z najnowszymi osiągnięciami medycyny. Nasi goście mieszkają w 9 obiektach sanatoryjno-hotelowych położonych w malowniczym sąsiedztwie gór i zabytków w Szczawnie – Zdrój i Jedlinie – Zdrój.

Szczawno – Zdrój

Malowniczo położone u stóp starego Chełmca miasteczko, łaskawie obdarzone przez przyrodę w przepiękny krajobraz, łagodny podgórski mikroklimat, czyste powietrze, mające uzdrowicielską moc wody mineralne i nowoczesne zaplecze lecznicze – to skarby w pełni doceniane przez przyjeżdżających na kurację i wypoczynek. Trasy spacerowe kuszą urodą o każdej porze roku: wiosną urzekają pachnące rododendronami i azaliami aleje Parku Zdrojowego, latem piękno swe roztacza Park Szwedzki pełen rzadkich okazów roślinności, jesień zaskakuje gamą pastelowych barw, których paletę przedstawia wzgórze Gedymina, zimą cisza i wszechobecna, piękna, trwała biel czyni z miasteczka baśniową krainę. Ale nie tylko przyroda jest łaskawa, bowiem Szczawno-Zdrój jest także miejscem o tradycjach bogatych, pięknych, silnie związanych z życiem kulturalnym regionu, Polski i Europy. To zakątek, w którym na każdym niemal kroku czuje się romantyczny powiew historii. To maleńka Arkadia, zachęcająca do powrotu każdego, kto był tu choć jeden raz…

Jedlina – Zdrój

Jedlina–Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową, położoną w południowej części Województwa Dolnośląskiego na Przedgórzu Sudeckim w obrębie Gór Wałbrzyskich. Obszar gminy obejmuje Góry Suche, Góry Czarne, Góry Sowie, Wyżynę Unisławską i jest położony w obrębie doliny rzeki Bystrzycy oraz Jedliny–Zdrój. Pięknie położone Uzdrowisko oferuje swoim gościom wiele różnorodnych atrakcji, w tym malownicze trasy turystyczne do wycieczek pieszych i rowerowych. Wycieczki autokarowe krajowe i zagraniczne, wieczorki taneczne, biesiady przy ognisku to inne rozrywki przygotowane z myślą o gościach. Entuzjastów ruchu na świeżym powietrzu zapraszamy na całoroczne spacery z kijkami – Nordic Walking. To nowatorska, a zarazem prosta metoda rehabilitacyjna i świetny sposób na spędzanie czasu wolnego. W Jedlinie–Zdroju organizowane są liczne imprezy kulturalne i sportowe m.in. Święto Zupy, Święto Zdroju, Międzynarodowe Zawody w Petanque, Festiwal ciasta i wina.