Rak piersi jest najczęstszym nowotworem występującym u kobiet. Często wymaga radykalnego postępowania chirurgicznego – amputacji piersi.
Zabieg ten stanowi ogromne przeżycie dla pacjentki. Stres wynikający z faktu choroby nowotworowej i jego umiejscowienia potęguje dolegliwości fizyczne.
Po mastektomii często występuje osłabienie, ograniczenie siły mięśniowej i zakresu wykonywania ruchów po stronie operowanej. Najczęściej spotykanym powikłaniem po zabiegu jest jednak obrzęk limfatyczny powstający na skutek usunięcia węzłów chłonnych.
Aby temu przeciwdziałać, ważne jest wdrożenie odpowiednio szybko rehabilitacji.
Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A. zaprasza pacjentki po mastektomii na turnus rehabilitacyjny AMAZONKA , który ułatwi
odzyskanie sprawności fizycznej oraz psychicznej. Odpowiednio szybko wdrożona rehabilitacja pozwala zapobiegać powstawaniu obrzęków limfatycznych w okolicy kończyny górnej po stronie operowanej.
Szczególne znaczenie ma również relaksacja blizny pooperacyjnej, która nie pozwala na tworzenie się zrostów okolicznych tkanek, a w konsekwencji zapobiega utrzymywaniu się obrzęków limfatycznych oraz zwiększa ruchomość kończyny.
Turnusy rehabilitacyjne dla Amazonek pozwalają podnieść jakość życia, zapobiec poważnym powikłaniom i szybciej powrócić do codziennej aktywności.
Pobyt rehabilitacyjny AMAZONKA dla kobiet po mastektomii obejmuje:
👉zakwaterowanie w pokoju 1,2 lub 3 osobowym (cena za miejsce),
👉całodzienne wyżywienie uwzględniające dietę dostosowaną do stanu zdrowia pacjentki (pobyt zaczyna się od kolacji w dzień przyjazdu a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu),
👉opiekę pielęgniarską,
👉warsztaty z psychologiem ,
👉badanie lekarskie kwalifikujące do leczenia rehabilitacyjnego oraz nadzór nad jego realizacją,
👉3 zabiegi dziennie, w tym drenaż limatyczny (w dni zabiegowe) – według wskazań lekarskich,
👉krenoterapię we wszystkie dni pobytu,
👉NW
👉doraźną pomoc medyczną w przypadku wystąpienia nagłego zagrożenia zdrowotnego,
👉możliwość codziennego wejścia do Fitness Zdroju (siłownia) – bez ograniczeń.
Cena pobytu* jest zależna od jego długości, rodzaju pokoju oraz terminu.
Przy podejmowaniu decyzji o długości planowanego pobytu prosimy zwrócić uwagę na fakt, że aby kuracja przyniosła pożądany efekt powinna trwać dłuższy czas. W związku z powyższym nasi specjaliści rekomendują pobyty nie krótsze niż 14 dni.