TEATR DRAMATYCZNY IM. J. SZANIAWSKIEGO W WAŁBRZYCHU ZAPRASZA

9 – 11 listopada 2018

„INSTYTUT GOETHEGO”

Specjalne pokazy przedpremierowe!

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza w dniach 9-11 listopada na specjalne pokazy przedpremierowe spektaklu „INSTYTUT GOETHEGO” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego.

Spektakl jest realizowany w ramach projektu  „OGIEŃ W GŁOWIE 3.” Polsko-Niemieckie Spotkania z Teatrem dla Młodzieży. Jego Premiera odbędzie się 19 listopada, o godz. 11.00 na zakończenie OGNIA W GŁOWIE.

Opracowanie tekstu, reżyseria, choreografia: Cezary Tomaszewski
Opracowanie tekstu, dramaturgia: Daria Kubisiak
Scenografia: BRACIA (Maciej Chorąży + Agnieszka Klepacka)
Muzyka na żywo, opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne: Weronika Krówka
Reżyseria świateł: Jędrzej Jęcikowski
Charakteryzacja: Kacper Rączkowski

Obsada: Sara Celler-Jezierska, Weronika Krówka [g], Rafał Kosowski, Dariusz Maj [g],
Filip Perkowski, Dariusz Skowroński i Piotr Tokarz

Siedem osób zostaje zaproszonych na publiczne czytanie CIERPIEŃ MŁODEGO WERTERA
do Instytutu Goethego mającego swoją siedzibę na Zamku Książ w mieście Waldenburg.
Gdy w tajemniczy sposób ginie jeden z nich, uczestnicy projektu zdają sobie sprawę, że zostali wplątani w aferę kryminalną. Niespodziewane wydarzenia i mordercze listy tajemniczego Wertera budzą w nich lęk i ciekawość zarazem. Siedmiu bohaterów postanawia sprostać postawionym im zadaniom i dowiedzieć się, kto lub co jest powodem zabójczych sytuacji.

Lektura listów Wertera do przyjaciela budzi w nich skrajne emocje
od współczucia do współodczuwania. Wraz z Werterem przechodzą emocjonalną drogę egzystencjalnych lęków, smutku, melancholii, romantycznej miłości, obłędu i samobójczych śmierci, którym nierzadko towarzyszy muzyka.

SPECJALNE POKAZY PRZEDPREMIEROWE:
9 LISTOPADA / GODZ. 19.00 / DUŻA SCENA
10 LISTOPADA / GODZ. 19.00 / DUŻA SCENA
11 LISTOPADA / GODZ. 18.00 / DUŻA SCENA

PREMIERA / 19 LISTOPADA 2018 / GODZ. 11:00 / DUŻA SCENA
Uroczyste zakończenie Z OGNIEM W GŁOWIE 3. POLSKO-NIEMIECKICH SPOTKAŃ Z TEATREM DLA MŁODZIEŻY – 19. DNI DRAMATURGII

* Z OGNIEM W GŁOWIE 3. jest współfinansowane przez  Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
Partner projektu: Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland (Frankfurt am Main); Partner Teatru: Goethe-Institut

 

11 LISTOPADA CZYTAMY W SZANIAWSKIM!

CZYTANIE: SiostRANKI

Marta Dzienkiewicz

„PIONIERZY. POCZET NIEWIARYGODNIE PRACOWITYCH POLAKÓW”

Do „Szaniawskiego” wracają  SiostRANKI – cykl czytań performatywnych dedykowanych dzieciom i młodzieży. W ramach projektu CZYTAMY NA GŁOS. NAJLEPSZA LITERATURA W SZANIAWSKIM czytamy książki Wydawnictwa Dwie Siostry.

W pierwszej odsłonie – 11 listopada, o godz. 16.00 – czytamy „PIONIERÓW. POCZET NIEWIARYGODNIE PRACOWITYCH POLAKÓW” Marty Dzienkiewicz. Specjalnie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentujemy polskie pionierki i pionierów, przybliżymy bardziej i mniej znanych rodaków, którzy sławią Polskę na arenie międzynarodowej.
Czytanie połączone jest z warsztatem dla młodych widzów.

Reżyseria: Judyta Berłowska. Obsada: Karolina Krawiec, Mateusz Flis

 11 LISTOPADA 2018  / NIEDZIELA / GODZ. 16:00 / FOYER

*Projekt CZYTAMY NA GŁOS. NAJLEPSZA LITERATURA W SZANIAWSKIM dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – priorytet: Promocja Czytelnictwa realizowany przez Instytut Książki.  Dofinansowanie ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

„CZYTANIE PANI IRENY SIERAKOWSKIEJ”

W drugiej odsłonie – 11 listopada, o godz. 17.00 zapraszamy na unikatowe czytanie pamiętników Pani IRENY SIERAKOWSKIEJ, świadka Historii i uczestniczki Powstania Warszawskiego.

W czasie trwania warsztatu dla młodszych widzów zapraszamy dorosłych na wyjątkowe spotkanie – odczytanie zostaną fragmenty prywatnych wspomnień m.in. z Powstania Warszawskiego. Postaramy się przybliżyć widzowi intymne momenty z życia, które wydarzą się na tle wielkiej i trudnej Historii. Fragmenty zostały wybrane, opracowane i odczytane przez Irenę Sierakowską, bliską krewną Pani Sierakowskiej.

 

Reżyseria: Sebastian Majewski

Fragmenty opracowała i występuje: Irena Sierakowska

 

11 LISTOPADA 2018 / NIEDZIELA / GODZ. 17:00 / SCENA NA GÓRZE

 

REZERWACJA BILETÓW: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/ Więcej informacji: WWW.TEATR.WALBRZYCH.PL